?kérdőjel?

… bölcselkedünk, bölcselkedünk? …

Naná, hogy igen!

Legalábbis annyiban, hogy próbálom megfejteni, mitől „bölcs” valaki … illetve az ő megnyilvánulásai? Mi mondatja velem azt egy emberre, egy megmondásra, egy cselekedetre, hogy „hm, ez bölcs” … hiszen ‘vajh ki állhat olyan ’tudomisén milyen magaslaton, hogy ezt eldöntse?!  …

A ’bölcsesség’ még csak nem is egy tudományos fokozat, amit egy igen tisztelt akadémikus plénum adományoz, vagy amit netán valamilyen versenyen, megmérettetésen lehet kivívni … boldog-boldogtalan mondhatja boldog-boldogtalanra, hogy bölcs, nem igaz?!

Akkor mégis milyen feltételek teljesülése mellett nevez ki a közvélekedés, vagy akárcsak én magam valakit vagy valamit bölcsnek ? …. mert az tény, hogy  létezik egyfajta egységesnek mondható és nem is igen vitatott megítélés, ami kimondatja velünk valamiről, hogy bölcs.

Na itt most – tőlem tán nem meglepő módon – átugranám a témát feltétlenül körüllengő patetikus ömlengés ködösítését és előrukkolok a ’farbával : a bennünk élő, mindenkiben egységes Örök Bölcs ismer magára és nyilvánul meg az ítéletben! Nekem legalábbis ez a válasz tetszik a legjobban, mert ez azt sugallja: van remény! Csak meg kell várni, hogy mindenki eljusson belső útján ahhoz a bizonyos, univerzális belső bölcshöz!

Időnk van, megvárhatjuk.

… vagy mégsem?! …

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!