?kérdőjel?

… ökologika mondóka …

szita-szita péntek   ma pancsolni vétek szerelem csütörtök   nem a tv előtt ücsörgök autómentes szerda   pihenjen a verda kedd … a jó napom   jógázom a matracon húsmentes hétfő   ez a nap Föld-mentő vásár-talan vasárnap   kíméljük tárcánkat szombat: a kosaramba   őstermelő pakolgat ma ….heje-huja trillárom,     rég eltűnt a mobilom,       …ja, és: kisan-gyalom! (ismeretlen népköltő bökverse… Tovább »

… idő-utazó …

űzöttként rója az úttalan utakat,batyuja könnyű:benne a puszta lét fáradtan megáll,földre roskad,nem koldul, de hálásegy tál ételért nyomor vagy halál?mi elől meneküloly mindegy… itt érte az éj lehetnénk – te vagy én -…tegnap vagy holnap,kit szánunk vagy rúgunkaz út szélén... Tovább »

… 108 szó …

Akárha Himalája hűvös barlangjában,csendben ülök – mint barlang szájábólnézek a világ fényes darabjára – a villódzó monitor előtt. Attila ült tán így a Duna-parton, nekia fecsegő habok, nekem milliónyi remegő fénypont meséli:halandó, ember vagyok. Szemem előtt végtelen morajlika messzeségből a gondolat óceán.Forró dróton üzen, súg át minden pillanatban önnön káoszán. Ülök étlen, szomjan, mozdulatlanul,szemem fényes… Tovább »

… csak öt szót ismerj …

tízmillió megvilágosodott …… számára elég egy kőtábla.azon is csak egy szó:áhimsza súlyos törvény.nem szegi meg,ki ismeri a másik szót:karma de miért is tenné,kinek tetteita harmadik vezérli:naham karata … ez a dévákországa volna,minden polgár része:ánanda  ezért a messzi zarándokút hiába…csendben ülve várvavirrad fel  a … moksa... Tovább »

A Guru szerepe a jógában

Ezt találtam valahol a “felhőben”: “Saját tapasztalataimat írom le, azt a több évtizedes folyamatot, ahogyan a „Guru-elv” számomra értelmet nyert, világossá vált. Ha valamit igazán meg akarok érteni, akkor azt igazán csinálni kell…. Nem elég kérdezősködni, olvasni róla, nem elég messziről nézegetni: élni kell! „Guru-elv” – A megfogalmazás már eleve sejteti, hogy a guru nem… Tovább »

A hat Mester

szüleink,gyerekkori pajtásaink,tanáraink,hivatásos papok,önmegvalósított Mester, aki végül valóban elvezethet… … a mindenkiben ott élő belső, univerzális Mesterhez: az igazi Önvalóhoz (P. Sw. Maheshwarananda: „Az emberben rejlő erők” című műve után – címszavas kivonat... Tovább »

… bölcselkedünk, bölcselkedünk? …

Naná, hogy igen! Legalábbis annyiban, hogy próbálom megfejteni, mitől „bölcs” valaki … illetve az ő megnyilvánulásai? Mi mondatja velem azt egy emberre, egy megmondásra, egy cselekedetre, hogy „hm, ez bölcs” … hiszen ‘vajh ki állhat olyan ’tudomisén milyen magaslaton, hogy ezt eldöntse?!  … A ’bölcsesség’ még csak nem is egy tudományos fokozat, amit egy igen… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!